Šroubové kompresory

Šroubové kompresory jsou jedním ze dvou hlavních typů kompresorů pro profesionální využití. Tím druhým jsou kompresory pístové. Narozdíl od pístových kompresorů, ty šroubové najdou využití hlavně v průmyslových halách a velkých dílnách, které potřebují stabilní a poměrně vysokou dodávku stlačeného vzduchu. Konstrukčně je k tomu jako stvořený.

Jak šroubové kompresory fungují?

Hlavním prvkem celého ústrojí je vnitřní jádro, které je tvořeno šroubovicí. Šroubovice je zpravidla tvořená ze dvou asymetrických šroubů, které rotují proti sobě. Pohybem těchto šroubů proti sobě tak vzniká mezera, která se rotací pomalu zmenšuje. Na jedná straně tak nasává vzduch a na druhé ho pak vytlačuje.

 

šroubový kompresor

 

Výhody šroubových kompresorů

Hlavní výhodou, která vychází z kontruce šroubového kompresoru, je bezesporu tišší a finančně efektivnější chod. Pohybem dvou šroubů totiž nevzniká žádný podobný pohyb do prostoru jako například u pístového a tak nedochází ke zbytečnému tření. Šroubové kompresory také produkují kvalitnější vzduch, který je duležitý pro průmyslové využití.

Nevýhody šroubových kompresorů

Jednou z nevýhod je možnost špatně odhadnou správnou velikost takového zařízení. Pokud navrhnete příliš malý kompresor, riskujete nedostatek vzudchu v soustavě. V opačném případě pak nevytížení, neustálé spínání a tím i postupné ničení celé soustavy. Dražší kompresory již disponují různými frekvenčními meniči, které dokáží takovým problémům s vypínámím a zapínáním kompresoru předejít.

Samozřejmostí je také naše nabídka služeb v podobě servisování, generálních oprav a revizí.

Potřebuji šroubový kompresor