ŠROUBOVÉ KOMPRESORY

Šroubové kompresory

Naše společnost se zabývá prodejem a servisem šroubových kompresorů značky KAESER, dále servis jiných značek - SCHNEIDER, Atlas Copco, Atmos, Orlík, Ingersoll, CompAir atd. 
Šroubové kompresory jsou jedním ze dvou hlavních typů kompresorů pro profesionální využití. Tím druhým jsou kompresory pístové. Na rozdíl od pístových kompresorů, ty šroubové najdou využití hlavně v průmyslových halách a velkých dílnách, které potřebují stabilní a poměrně vysokou dodávku stlačeného vzduchu. Konstrukčně je k tomu jako stvořený.
Společnost KAESER je předním světovým výrobcem kompresorů s devadesátiletou tradicí. Nezabývá se pouze vlastní výrobou kompresorů, ale řeší komplexně i problematiku stlačeného vzduchu co se týče jeho dalšího zpracování (sušičky, filtry a ekologické zpracování kondenzátu) a následného využití. Významným ekonomickým přínosem firmou doporučované koncepce výroby stlačeného vzduchu jsou i nabízené možnosti využití odpadního tepla. Kompresory KAESER jsou výsledkem optimalizovaného návrhu konstruktéru společnosti KAESER a jeho
dokonalého zpracováni ve vlastním výrobním závodě. Jejich velkými přednostmi jsou:

  • maximální úspora energie
  • dlouhá životnost
  • vysoká spolehlivost

Šroubové kompresory KAESER

Výhody šroubových kompresorů

Hlavní výhodou, která vychází z konstrukce šroubového kompresoru, je bezesporu tišší a finančně efektivnější chod. Pohybem dvou šroubů totiž nevzniká žádný podobný pohyb do prostoru jako například u pístového a tak nedochází ke zbytečnému tření. Šroubové kompresory také produkují kvalitnější vzduch, který je důležitý pro průmyslové využití.

Nevýhody šroubových kompresorů

Jednou z nevýhod je možnost špatně odhadnou správnou velikost takového zařízení. Pokud navrhnete příliš malý kompresor, riskujete nedostatek vzduchu v soustavě. V opačném případě pak nevytížení, neustálé spínání a tím i postupné ničení celé soustavy. Dražší kompresory již disponují různými frekvenčními měniči, které dokáží takovým problémům s vypínáním a zapínáním kompresoru předejít

 

Samozřejmostí je také naše nabídka služeb v podobě servisování, generálních oprav a revizí.

Potřebuji šroubový kompresor